25 Nisan 2009 Cumartesi

"Değişen Üniversiteye Giriş Sistemi" konulu panel yapıldı.24 Nisan Cuma günü saat 14:00 de Erdemir Kültür Merkezi'nde Bahçe şehir Üniversitesi ile kdz Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü'nün işbirliğinde "Değişen Üniversiteye Giriş Sistemi" konulu panel yapıldı.Panele öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği görüldü. Panel bitimi, 23 Nisan nedeniyle Kdz.Ereğli de bulunan Bulgaristan-Macaristan-Ukrayna halk dansları topluluğunun gösterisi beğeniyle izlendi. Kdz.Ereğli Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR panelde yaptığı konuşmada; öğretmenlerimizin bilgi ve birikimlerini bu tür etkinliklerle geliştirmeyi sürdüreceğiz diyerek Bahçeşehir Üniversitesine katkılarından dolayı teşekkür etti.


SONUÇLAR HAZİRAN DA AÇIKLANACAK“30 Mart 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Ekip ve Kurum dalında saha ziyaretine kalan okulları açıklamıştı. Buna göre Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi Yılın Kaliteli Ekibi kategorisinde il birincisi olarak bakanlığa gönderilen 58 ödül başvuru raporu arasından 22 ekip arasında yer almıştı.
21 Nisan 2009 tarihinde değerlendirme için Personel Genel Müdürlüğü Yönetimi Değerlendirme Daire Başkanlığı Şube Müdürleri H. Ömer Gülseren, Avni Dolaslan ve Orhan Tan okulumuzu ziyaret ettiler. Ekip çalışmasında görev alan öğretmenler, okul idarecileri ve Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte toplantı yaparak projeyi incelediler.
Personel Genel Müdürlüğü Yönetimi Değerlendirme Daire Başkanlığı Şube Müdürleri özellikle Kdz. Ereğli içinde çeşitli yerlere asılan pankartlardan ve billboardlardan çok etkilendiklerini şehrin projeyi sahiplendiğini anladıklarını ifade ettiler.
Bölge milletvekillerimiz, Kdz. Ereğli Kaymakamlığı, Kdz. Ereğli Belediyesi, Gülüç Belediyesi, Alaplı Belediyesi ve çeşitli sivil toplum örgütleri şehrimizi okulu tebrik eden yazılarla donattılar ki bu okulun projesini dış paydaşları ile başarılı bir şekilde paylaştığını gösteriyor.
Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Haziran ayı içerisinde Ankara’da düzenlenecek Okullarda Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları Paylaşım Toplantısı ve Ödül Töreninde ilk üçe giren okul/kurumlara kalite ödülü, geri kalan kurumlara ise teşvik ödülü verilecektir.
Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi’nin ekip çalışması hayli iddialı ve özgün bir çalışma olup büyük ihtimal ile ilk üç ekip arasına girme şansı yüksektir.Şimdi başta okul çalışanları olmak üzere tüm Milli Eğitim camiası nefeslerini tutarak Haziranda açıklanacak sonuçları bekliyor.”


23 NİSAN’DA KOLTUKLAR YİNE ÇOCUKLARDA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları etkinliklerinde her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrenciler protokol üyelerinin makam koltuklarına oturdu.
Kdz. Ereğli Atatürk İlköğretim Okulu 5-A sınıfı öğrencisi Kubilay Gülşen, okul müdürü ve öğretmenleriyle Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’ı ziyaret etti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilköğretim öğrencisi Kubilay Gülşen, sembolik olarak Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu.
İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile tanışan Kubilay Gülşen çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar öğrenciye ileride de yine aynı koltuğa oturması temennisinde bulunarak çeşitli hediyeler verdi.

22 Nisan 2009 Çarşamba

"Yılın Kaliteli Ekibi" Kategorisi için Saha Ziyareti Gerçekleşti.


30 Mart 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Ekip ve Kurum dalında saha ziyaretine kalan okulları açıklamıştı. Buna göre Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi Yılın Kaliteli Ekibi kategorisinde İl birincisi olarak Bakanlığa gönderilen 58 ödül başvuru raporu arasından 22 ekip arasında yer almıştı.
21.04.2009 tarihinde değerlendirme için Personel Genel Müdürlüğü Yönetimi Değerlendirme Daire Başkanlığı Şube Müdürleri H.Ömer GÜLSEREN, Avni DOLASLAN ve Orhan TAN okulumuzu ziyaret ettiler. Ekip çalışmasında görev alan öğretmenler, okul idarecileri ve Okul Aile Birliği Yönetim Kurulu üyeleri ie birlikte toplantı yaparak projeyi incelediler.

Kubilay GÜLŞEN, sembolik olarak Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu
23 Nisan Çocuk ve Ulusal Egemenlik Bayramı kutlamaları etkinliklerinde her yıl olduğu gibi bu yıl da öğrenciler protokol üyelerinin makam koltuklarına oturdu. Kdz.Ereğli Atatürk İlköğretim Okulu 5-A sınıfı öğrencisi Kubilay GÜLŞEN, Okul Müdürü ve öğretmenleriyle Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR’I ziyaret etti.
23 Nisan Çocuk ve Ulusal Egemenlik Bayramı etkinlikleri kapsamında ilköğretim öğrencisi Kubilay GÜLŞEN, sembolik olarak Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu.İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ile tanışan Kubilay GÜLŞEN çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan AKPINAR öğrenciye ileride de yine aynı koltuğa oturması temennisinde bulunarak çeşitli hediyeler verdi.

"23 Nisan 1920 Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir"


23 Nisan 1920 Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir"
Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, "23 Nisan 1920 Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir" dedi.
23 Nisan 1921 yılında TBMM'nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan Milli Egemenlik Bayramı ile Çocuk Esirgeme Kurumu’nun 23–30 Nisan arası Çocuk Haftası içinde kutladığı çocuk bayramı 23 Nisan 1935 tarihinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adı altında bir araya getirilmiştir.
1979 yılında ise UNESCO tarafından “Çocuk Yılı” ilan edilmesiyle bu bayram, uluslararası nitelik kazanmıştır.
Bugün Millet olarak milli iradenin hayat bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 89. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.
Milletimizin çelikleşmiş iradesinin, mücadele azminin, özgürlük tutkusunun ifadesi olan Meclisimizin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, bizim için çok önemli bir dönüm noktasıdır.
Toprakları işgale uğramış, esarete mahkûm edilmek istenen Milletimizin yokluklar içerisinde var ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli iradenin kalbinin attığı yer olmuştur.
Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN "En Büyük Eserim" diye övdüğü Meclisimizin açıldığı bu anlamlı gün, milletimizin kendi kaderine hakim olmak için başlattığı büyük ve onurlu yürüyüşün en önemli adımıdır.
Tam 89 yıl önce millet adına ülkenin kaderine el koyan Meclisimiz, destansı mücadele sonucunda direniş hareketini başarıya ulaştırmış ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atmıştır.
Kurtuluş mücadelesini yürüten, daha demokratik bir yaşam için inkılâplar yapan ve ülkemizin geleceği için kararlar veren bir Meclis'e sahip olduğumuz için gururluyuz, mutluyuz.
Bu bayram bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği anlamlı bir gün; diğer taraftan yarının büyükleri, geleceğin güvencesi çocuklar için bir şenliktir.
Çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti'nin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir.

http://www.damar67.com/haber_detay.asp?haberID=1117

Kdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Turan Akpınar'ın 23 Nisan Bayramı MesajıKdz. Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Akpınar mesajında şunları söyledi:
“23 Nisan 1920 Türk milletinin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilan ettiği tarihtir. 23 Nisan 1921 yılında TBMM'nin açılışının birinci yılında kutlanmaya başlanan Milli Egemenlik Bayramı ile Çocuk Esirgeme Kurumu’nun 23–30 Nisan arası Çocuk Haftası içinde kutladığı çocuk bayramı 23 Nisan 1935 tarihinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adı altında bir araya getirilmiştir. 1979 yılında ise UNESCO tarafından “Çocuk Yılı” ilan edilmesiyle bu bayram, uluslararası nitelik kazanmıştır. Bugün millet olarak milli iradenin hayat bulduğu Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 89. yıldönümünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz.Milletimizin çelikleşmiş iradesinin, mücadele azminin, özgürlük tutkusunun ifadesi olan Meclisimizin açıldığı 23 Nisan 1920 tarihi, bizim için çok önemli bir dönüm noktasıdır.Toprakları işgale uğramış, esarete mahkûm edilmek istenen Milletimizin yokluklar içerisinde var ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi, milli iradenin kalbinin attığı yer olmuştur. Büyük Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN ‘En Büyük Eserim’ diye övdüğü meclisimizin açıldığı bu anlamlı gün, milletimizin kendi kaderine hakim olmak için başlattığı büyük ve onurlu yürüyüşün en önemli adımıdır.Tam 89 yıl önce millet adına ülkenin kaderine el koyan meclisimiz, destansı mücadele sonucunda direniş hareketini başarıya ulaştırmış ve Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerini atmıştır.Kurtuluş mücadelesini yürüten, daha demokratik bir yaşam için inkılâplar yapan ve ülkemizin geleceği için kararlar veren bir Meclis'e sahip olduğumuz için gururluyuz, mutluyuz.
Bu bayram bir taraftan Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı, egemenliğin ilan edildiği anlamlı bir gün; diğer taraftan yarının büyükleri, geleceğin güvencesi çocuklar için bir şenliktir. Çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini taşıyan 23 Nisan, Türkiye Cumhuriyeti'nin onların omuzlarında yükseleceğine olan inancın ifadesidir.
Sevgili Çocuklar, sizler, ulusumuzun en değerli varlığı, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcisi aydınlık yarınlarımızın güvencesisiniz. Çocukları ve gençleri ülkemizin geleceği olarak gören Büyük Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’ni sizlere emanet etmiştir. Cumhuriyet’e sahip çıkmanın geleceğimiz yönünden taşıdığı önemin bilincinde olduğunuzdan kuşku duymuyorum. Sizlerin, üstlendiğiniz bu tarihsel sorumluluğun gereklerini yerine getirmek için yılmadan çalışacağınıza, ülkemizi geleceğe taşıyacağınıza inancım sonsuzdur. Bundan sonra görev ve sorumluluk sizlerindir. Yaşınız ilerledikçe bu görev ve sorumluluklarınız da artacaktır.
Bu milletin ferdi olmanın; bu vatanın bir vatandaşı olarak yaşamanın hakları olduğu kadar, görevleri, sorumlulukları ve yükümlülükleri de vardır. Bu sebeple yarınlarımız için çok iyi ve bilinçli hazırlanınız. Görevinizi, sorumluluğunuzu ve onurunuzu her şeyin üstünde tutunuz. Ulusumuzun güven ve desteği ile her zaman başarılı olacağınıza yürekten inanıyor, sizleri çok seviyor ve sizlere güveniyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı en içten duygularla kutluyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere birinci meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan herkesi en derin saygı ve rahmetle anıyorum. Bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve tüm milletimizin bayramlarını en içten duygularla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”


16 Nisan 2009 Perşembe

KALİTE YÖNETİMİ SAHAYA İNDİ


KALİTE YÖNETİMİ SAHAYA İNDİ!
Anadolu Meslek ve Meslek Lisesinin, yılın kaliteli ekibi kategorisinde il birincisi olarak Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen 58 ödül başvurusu raporu arasından 22 ekip arasına girme başarısını göstermesi il genelinde de sevinçle karşılandı. Kdz.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplam Kalite Yönetimi Ekibi, Anadolu Meslek ve Meslek Lisesinin ardından Ereğli Kaymakamı Osman Ekşi ve göreve seçilen Ereğli, Alaplı, Gülüç Belediye Başkanlıklarını ziyaret etti.İLK 22`YE GİRDİKdz.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplam Kalite Yönetimi Ekibi yaptığı yazılı açıklamada, "30 Mart 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Ekip ve Kurum dalında saha ziyaretine kalan okulları açıklamıştır.Buna göre Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi Yılın Kaliteli Ekibi kategorisinde İl birincisi olarak Bakanlığa gönderilen 58 ödül başvuru raporu arasından 22 ekip arasında yer almıştır.Böylece bu okulumuz okul/kurum saha ziyaretine kalmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi`ne 21 Nisan 2009 tarihinde saha ziyareti gerçekleştirilecektir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Haziran ayı içerisinde Ankara`da düzenlenecek Okullarda Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları Paylaşım Toplantısı ve Ödül Töreninde ilk üçe giren okul/kurumlara kalite ödülü, geri kalan kurumlara ise teşvik ödülü verilecektir. ZİYARET PROGRAMIAnadolu Meslek ve Meslek Lisesi`nin ekip çalışması hayli iddialı ve özgün bir çalışma olup büyük ihtimal ile ilk üç ekip arasına girme şansı yüksektir. Bu amaçla Okul Müdürü Mustafa Kula, Okul Aile Birliği üyeleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü TKY çalışmalarından sorumlu Hüseyin Çağ, İlçe AR-GE formatörleri Murat Kara ve Gürdal Özçakır okul çalışmasını kamuoyuna tanıtmak ve Kdz.Ereğli deki okul paydaşlarına süreç ile ilgili bilgi vermek ve destek almak amacı ile bir dizi ziyaret programı oluşturmuşlardır. Bu program kapsamında önce kaymakamımız Osman Ekşi daha sonra ise Ereğli Belediye Başkanımız Halil Posbıyık, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu ve ilçemizdeki sivil toplum örgütlerine ziyaretler gerçekleştirilmiştir"
http://www.ereglionder.com.tr/onder/haberOku.asp?kimlik=18491

14 Nisan 2009 Salı

ANADOLU MESLEK VE MESLEK LİSESİ ZİYARETLERİNE BAŞLADIANADOLU MESLEK VE MESLEK LİSESİ ZİYARETLERİNE BAŞLADI

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Yılın Kaliteli Ekibi kategorisinde ilk 22 okul arasına girerek büyük bir başarıya imza atan Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi öğretmenleri ziyaretlere devam ediyor.
Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Kula, Okul Aile Birliği üyeleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü TKY çalışmalarından sorumlu Hüseyin Çağ, İlçe AR-GE Formatörleri Murat Kara ve Gürdal Özçakır okul çalışmasını kamuoyuna tanıtmak ve Kdz. Ereğli deki okul paydaşlarına süreç ile ilgili bilgi vermek ve destek almak amacı ile ziyaretlere başladı. Ekip, Kdz. Ereğli Kaymakamı Osman ekşi, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör'ü ziyaret etti. Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi'nin Yılın Kaliteli Ekibi kategorisinde il birincisi olarak bakanlığa gönderilen 58 ödül başvuru raporu arasından 22 ekip arasında yer aldığını, bu nedenle Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi'nin okul-kurum saha ziyaretine kaldığı kaydedildi. Ankara'da düzenlenecek Okullarda Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları Paylaşım Toplantısı ödül töreninde ilk üçe giren okul-kurumlara kalite ödülü, geri kalan kurumlara ise teşvik ödülü verileceği açıklandı.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi'ne 21 Nisan 2009 tarihinde saha ziyareti gerçekleştirileceği belirtilirken, yapılan değerlendirmeler sonucunda haziran ayı içerisinde Ankara'da düzenlenecek Okullarda Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları Paylaşım Toplantısı ödül töreninde ilk üçe giren okul-kurumlara kalite ödülü, geri kalan kurumlara ise teşvik ödülü verileceği kaydedildi.


KDZ.EREĞLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ EKİBİ BİLGİLENDİRME ZİYARETLERİNE ÇIKTIKDZ.EREĞLİ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ TOPLAM KALİTE YÖNETİMİ
EKİBİ, BİLGİLENDİRME ZİYARETLERİNE ÇIKTI.
Konu ile ilgili yapılan basın açıklaması şöyle; 30 mart 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Ekip ve Kurum dalında saha ziyaretine kalan okulları açıklamıştır.Buna göre Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi Yılın Kaliteli Ekibi kategorisinde İl birincisi olarak Bakanlığa gönderilen 58 ödül başvuru raporu arasından 22 ekip arasında yer almıştır.Böylece bu okulumuz okul/kurum saha ziyaretine kalmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi’ne 21 Nisan 2009 tarihinde saha ziyareti gerçekleştirilecektir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Haziran ayı içerisinde Ankara’da düzenlenecek Okullarda Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları Paylaşım Toplantısı ve Ödül Töreninde ilk üçe giren okul/kurumlara kalite ödülü, geri kalan kurumlara ise teşvik ödülü verilecektir. Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi’nin ekip çalışması hayli iddialı ve özgün bir çalışma olup büyük ihtimal ile ilk üç ekip arasına girme şansı yüksektir. Bu amaçla Okul Müdürü Mustafa KULA , Okul Aile Birliği üyeleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü TKY çalışmalarından sorumlu Hüseyin ÇAĞ , İlçe AR-GE formatörleri Murat KARA ve Gürdal ÖZÇAKIR okul çalışmasını kamuoyuna tanıtmak ve Kdz.Ereğli deki okul paydaşlarına süreç ile ilgili bilgi vermek ve destek almak amacı ile bir dizi ziyaret programı oluşturmuşlardır. Bu program kapsamında önce Sayın kaymakamımız Osman EKŞİ daha sonra ise 10 Nisan 2009 tarihinde Sayın Belediye Başkanımız Halil POSBIYIK 13 Nisan 2009 tarihinde ise Gülüç Belediye Başkanı Sayın Aydın GÜNGÖR,Alaplı Belediye Başkanı Sayın Nevzat ÇİMENOĞLU ve ilçemizdeki sivil toplum örgütlerine ziyaretler gerçekleştirilmiştir.

YILIN KALİTELİ EKİBİ’ KATEGORİSİNDE İLK 22 OKUL ARASINA GİREN ANADOLU MESLEK VE MESLEK LİSESİ ZİYARET TURLARINDAANADOLU MESLEK VE MESLEK LİSESİ’NİN BİLGİLENDİRME ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

‘Yılın Kaliteli Ekibi’ kategorisinde ilk 22 okul arasına giren Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi öğretmenleri ziyaretlere devam ediyor…
Karadeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Toplam Kalite Yönetim ekibinin konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklama şöyle: “30 Mart 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü ‘Ekip ve Kurum’ dalında saha ziyaretine kalan okulları açıklamıştır. Buna göre Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi ‘Yılın Kaliteli Ekibi’ kategorisinde il birincisi olarak Bakanlığa gönderilen 58 ödül başvuru raporu arasından 22 ekip arasında yer almıştır. Böylece bu okulumuz okul/kurum saha ziyaretine kalmıştır.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi’ne 21 Nisan 2009 tarihinde saha ziyareti gerçekleştirilecektir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Haziran ayı içerisinde Ankara’da düzenlenecek okullarda ‘Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları Paylaşım Toplantısı’ ve ödül töreninde ilk üçe giren okul/kurumlara kalite ödülü, geri kalan kurumlara ise teşvik ödülü verilecektir.
Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi’nin ekip çalışması hayli iddialı ve özgün bir çalışma olup büyük ihtimal ile ilk üç ekip arasına girme şansı yüksektir.Bu amaçla Okul Müdürü Mustafa Kula, okul aile birliği üyeleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü TKY çalışmalarından sorumlu Hüseyin Çağ, İlçe AR-GE formatörleri Murat Kara ve Gürdal Özçakır okul çalışmasını kamuoyuna tanıtmak ve Kdz. Ereğli’deki okul paydaşlarına süreç ile ilgili bilgi vermek ve destek almak amacı ile bir dizi ziyaret programı oluşturmuşlardır.
Bu program kapsamında önce İlçe Kaymakamı Osman Ekşi daha sonra ise 10 Nisan 2009 tarihinde Belediye Başkanı Halil Posbıyık 13 Nisan 2009 tarihinde ise Gülüç Belediye Başkanı Aydın Güngör, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu ve ilçemizdeki sivil toplum örgütlerine ziyaretler gerçekleştirdi.”

13 Nisan 2009 Pazartesi

GÜLÜÇ VE ALAPLI BELEDİYE BAŞKANLARI ZİYARET EDİLDİAnadolu Meslek ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Mustafa KULA ,Okul öğretmenleri Sibel ÇELİK, Zuhal UZUN ve Haşim ÇAKIR, Okul Aile Birliği üyeleri, İlçe AR-GE formatöri Gürdal ÖZÇAKIR okul çalışmasını kamuoyuna tanıtmak ve bilgi vermek amacı ile bir dizi ziyaret programı oluşturmuşlardır.
Bu program dahilinde 13 Nisan 2009 tarihinde Gülüç Belediye Başkanı Sayın Aydın GÜNGÖR,Alaplı Belediye Başkanı Sayın Nevzat ÇİMENOĞLU ve ilçemizdeki sivil toplum örgütlerine ziyaretler gerçekleştirilmiştir.

12 Nisan 2009 Pazar

ANADOLU MESLEK LİSESİ'NİN BİLGİLENDİRME ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR
Milli Eğitim Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında Kasım 1999 tarih ve 2506 sayılı Tebliğler Dergisinde yayınlanan “ MEB Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları Yönergesi ” ile birlikte Eğitimde Kalite çalışmalarını başlatmıştır.
İlçemizde de bu yönerge doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimde Toplam Kalite Yönetimi Uygulamalarına yönelik çalışmalara, 2005-2006 eğitim ve öğretim yılından itibaren hız kazanmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda okullarımız 2005–2006 , 2006- 2007, 2007-2008, 2008-2009 yıllarında Yılın Kaliteli Kurumu ve Ekibi kategorisinde ödül için başvurusunu gerçekleştirmiştir.
30 mart 2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Ekip ve Kurum dalında saha ziyaretine kalan okulları açıklamıştır.Buna göre Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi Yılın Kaliteli Ekibi kategorisinde İl birincisi olarak Bakanlığa gönderilen 58 ödül başvuru raporu arasından 22 ekip arasında yer almıştır.Böylece bu okulumuz okul/kurum saha ziyaretine kalmıştır.
Bakanlığımız tarafından Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi’ne 21 Nisan 2009 tarihinde saha ziyareti gerçekleştirilecektir. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Haziran ayı içerisinde Ankara’da düzenlenecek Okullarda Toplam Kalite Yönetimi Uygulamaları Paylaşım Toplantısı ve Ödül Töreninde ilk üçe giren okul/kurumlara kalite ödülü, geri kalan kurumlara ise teşvik ödülü verilecektir.
Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi’nin ekip çalışması hayli iddialı ve özgün bir çalışma olup büyük ihtimal ile ilk üç ekip arasına girme şansı yüksektir.
Bu amaçla Okul Müdürü Mustafa KULA , Okul Aile Birliği üyeleri, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü TKY çalışmalarından sorumlu Hüseyin ÇAĞ , İlçe AR-GE formatörleri Murat KARA ve Gürdal ÖZÇAKIR okul çalışmasını kamuoyuna tanıtmak ve Kdz.Ereğli deki okul paydaşlarına süreç ile ilgili bilgi vermek ve destek almak amacı ile bir dizi ziyaret programı oluşturmuşlardır.
Bu program kapsamında önce Sayın kaymakamımız Osman EKŞİ, Sayın Belediye Başkanımız Halil POSBIYIK ilçemizdeki sivil toplum örgütleri ve dershanelere ziyaretler gerçekleştirilmiştir.

KARADENİZ EREĞLİ ANADOLU LİSESİNDEN TÜRKİYENİN KURUM KÜLTÜRÜNDE ÖNDE GELEN ANADOLU LİSELERİNE ZİYARET10 Aralık 2003 tarih ve 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu çerçevesinde okullarda oluşturulan 2008-2014 stratejik planlar doğrultusunda, okulun vizyon ve misyonunda yer alan hedeflerini gerçekleştirmek, eğitim kalitesini ve başarılarını arttırmak, sosyal ve kültürel alanda daha da ileriye taşımak amacıyla oluşturulan iyileştirme ekiplerinden Okul Kültürünü Oluşturma Ekibi, Müdür Başyardımcısı M. Caner ÖZÇEP başkanlığında, Edebiyat Öğretmenleri Hatice YILMAZ ve Asiye ÇIĞRI YILDIRIM, Rehberlik Öğretmeni Funda SALUR dan oluşan OGYE ekibi kurum kültürünü oturtmuş olan, Türkiye’nin seçkin okulları Galatasaray Lisesi, Vefa Anadolu Lisesi, Kadıköy Anadolu Lisesi ve Kabataş Lisesinin yapılarını incelemek ve okulumuzun gelişimine katkı sağlamak amacıyla ziyaret etmiştir. Okul müdürü Suat Yazıcı yapılan ziyaretlerin Kdz. Ereğli Anadolu Lisesinin geleceğini planlaması açısından son derece önemli olduğunu, incelemeye giden ekibin çok detaylı bir çalışma raporuyla döndüğünü, bu çalışmaların zamana yayılarak en kısa sürede hayata geçirilebilmesi için çalışmaların başlatıldığını belirtti.

7 Nisan 2009 Salı

ANADOLU MESLEK LİSESİ EREĞLİ’NİN GURURU OLDU

ANADOLU MESLEK LİSESİ EREĞLİ’NİN GURURU OLDU

Kdz. Ereğli Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi öğretmenleri 2008 yılında Sabancı Üniversitesinin organize ettiği “5.Eğitimde İyi Örnekler Konferansında” Türkiye'deki 558 proje sunan Üniversite, Okul, Kamu ve Sivil Toplum Kuruluşları arasından seçici kurulun kabul ettiği 64 proje arasına girerek ilimizi 2 ayrı proje ile başarıyla temsil etmişti.

Bu yıl 6. düzenlenen “Eğitimde İyi Örnekler Konferansına” 917 proje başvurusundan kabul edilen 105 proje arasına iki sözlü sunum ve 65 proje arasına giren bir poster sunumu ile Zonguldak ilini 3 ayrı proje ile temsil etme hakkı kazandı.

17–18 Nisan 2009'de gerçekleştirilecek olan "6.EĞİTİMDE İYİ ÖRNEKLER" konulu konferansta "Kavramların Kuklası" ve “Bilmece Çemberi” öğrenme öğretme etkinlikleri projesi ile sözlü sunum ve "Şiir Saldım Gökyüzüne" temalı proje ile de poster sunumu yapacak olan Kdz. Ereğli Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi Okul Müdürü Mustafa KULA başta olmak üzere projelerde görev alan Çocuk Gelişimi ve Eğitimi öğretmenleri Belgizar TUNCER, Yasemin ÖZTÜRK KARA, Sibel ÇELİK, Esra ESEN, Zuhal UZUN ve Esra KUTLU’ yu çalışmalarından dolayı tebrik ediyor başarılar diliyoruz.

Kdz. Ereğli Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi Giyim Üretim Teknolojisi Öğretmeni Nermin Çöl danışmanlığında Giyim Üretim Alanı Öğrencilerinin Hazırladığı Proje, Düş Çizgisi Uluslararası Tasarım Olimpiyatı Yarışmasında Finale Kalan Projeler Arasında Yer Almıştır. Yarışma sunumları ve ödül töreni Ankara’da yapılacaktır. Sunumlar 11–12 Nisan 2009 tarihinde ANKAMALL Alışveriş Merkezi’nde, ödül töreni ise 13 Nisan 2009 tarihinde Anadolu Gösteri Merkezi’nde yapılacak.

http://www.degisimmedya.com/degisim.php?sub=arsiv&id=50576